ELC EVEN 90 İncelemesi: Sevimli Casper?

 

 

Sevimlilik konusu kişiden kişiye değişse de casper olduğu bir gerçek. Hatta o kadar görünmez ki spotlanmanız için gerçekten düşman tankın yanına kadar girip ateş etmeniz gerekiyor. Hafif tank olmasının getirdiği avantajlardan birisi de hareket halinde de o muhteşem kamuflaj değerlerinizi koruyabilmeniz. Eğer iyi bir spotçuysanız bu tank tam size göre.

Ancak bu kadar yüksek bir kamuflaj değerinin bir bedeli var. Hatta birden çok desek yerinde olur. Tankın dakika başına hasar oranı çok kötü. Şarjörün de 3 mermi bulanan bu tankın her mermisi 220 ortalama hasara sahip. Ne güzel 3 mermi 220’den 660 yapar oh oh. Ama 30 saniye gibi bir yükleme süresi ve nişan alma hızının adeta bir kv-2’yi aratmaması zaten uzun yükleme süresi olan tankın üstüne bir de 3-5 saniye odağının kapanmasını beklemek.. 175 delişli AP mermisini daha hiç hesaba katmıyorum bile.

Bu tankın tek bir amacı var: spot!

Eğer siz de çılgınlar gibi spot yaparım mermi atmadan paramı da kasarım diyorsanız bu tank size göre. Aşağıda kendi gözlemlerimi artı ve eksileriyle daha detaylı paylaşacağım. Tank tekrar satışa çıktığında almadan önce bir kez daha bunları göz önüne almanızı öneririm.


ELC Even 90 Artıları

+ 8 tier light tanklar arasındaki en iyi kamuflaj değerine sahip. Hatta oyundaki en iyi kamuflaj değerine sahip tanklardan birisi.

+ Küçüklüğü sebebiyle spotlansanız bile hareket halindeyseniz düşman tankların sizi vurabilmesi için şansa ya da çok iyi bir yeteneğe sahip olması gerekiyor.

+ Zaten küçük tankınızın -9 olan top alçalmasını kullanarak düşmana minicik taretinizi göstererek ateş edebilirsiniz.

+ Tam odaklı atışları dağılım oranı 0.36 gözükse de hedefi bulma konusunda başarılı.

ELC Even 90 Eksileri

- Hızlanması çok iyi değil ve yüksek eğimli rampalarda bir light tanka göre fazla bayılıyor. Ayrıca su birikintilerinden geçerken tank adeta durma seviyesine geliyor.

- Dpm değeri çok çok kötü. Bunun yanında nişan alma süresi de bir hayli yavaş. Kısaca size hasar attırmamak için elinden geleni ardına koymamışlar.

- Normal mermisi ap ve deliş değeri 175mm. Kalibresinin küçüklüğünü de hesaba kattığınızda “deldi geçti” sesini artık pek sık duyamayacaksınız. Premium mermisinin de delişi 215 ve sizi zorda kaldığınızda kurtaracak bir değere sahip değil maalesef.

- Düşmanı geçtim kendi takımınızdaki ağırlara bile sürtünmeyi denemeyin. Zaten 900 olan canınızın %10’unu kaybetmek istemezsiniz. Düşman tanklara da light bile olsa gidip çarpmayın. 3-5 hasar bile veremezsiniz.


 

DONANIM VE MÜRETTEBAT BECERİLERİ

 

Komutan
Nişancı
Sürücü

Mr.botosh’un inceleme videosunu da buradan izleyebilirsiniz.

 

Yayınlandı
Kategoriler Genel Tank İncelemesi
Görüntülenme 281

Yorumlar

Yorum Yok

Mesaj Bırakın

Spam Koruması *